Losraken is geen optie 

Kies voor zekerheid met de GN 113.3 vergrendelpen

Onderdelen die regelmatig gemonteerd en gedemonteerd worden, vragen om een betrouwbare borging. Toch gebeurt het nog vaak met schroeven of pennen die handmatig of met gereedschap vastgezet moeten worden. Dat kost tijd en verhoogt de kans op beschadiging of een onveilige situatie – bijvoorbeeld als een pen niet goed vastzit of per ongeluk loskomt.

Voor dit soort toepassingen is de GN 113.3 vergrendelpen een praktische oplossing.

De werking is eenvoudig: druk op de knop en de kogels trekken zich in. Je plaatst of verwijdert de pen zonder gereedschap. Laat je de knop los, dan vergrendelt het systeem automatisch. Geen schroeven, geen sleutels, geen tijdverlies.

De GN 113.3 is volledig vervaardigd uit roestvaststaal: AISI 303 voor de behuizing, AISI 420C voor de kogels en AISI 631 voor de drukveer. Daarmee is hij bestand tegen temperaturen tot 250 °C én geschikt voor corrosieve omgevingen zoals de voedingsmiddelenindustrie, farmacie, offshore of maritieme sector.

Gebruik je componenten die je vaak moet wisselen? Dan bespaar je met deze pen tijd en voorkom je slijtage of schade aan andere onderdelen. De automatische vergrendeling voorkomt dat de pen losraakt tijdens gebruik, wat de veiligheid ten goede komt.

Om de pen altijd bij de hand te houden, zijn er optionele accessoires zoals bevestigingskabels en kogelkettingen.

Bij Elesa+Ganter ontwikkelen we componenten die betrouwbaar werken, ook onder zware omstandigheden. De GN 113.3 laat zien dat vergrendelen ook eenvoudig en veilig kan.

Wil je weten of de GN 113.3 vergrendelpen past bij jouw toepassing? Neem gerust contact met ons op. Of kijk op www.elesa-ganter.nl voor meer informatie.