De GN 120.4 elektromechanische vergrendeling biedt een slimme en betrouwbare oplossing voor toepassingen waar veiligheid, toegangscontrole en procesbewaking essentieel zijn. Deze systemen worden toegepast in combinatie met de GN 115– of GN 515-sluitingen en zorgen voor een extra beveiligingsniveau dankzij een elektrisch aangestuurde vergrendeling.
In gesloten toestand wordt de sluitarm mechanisch geblokkeerd door een vergrendelpal en aanvullend gezekerd via een elektrisch ingangssignaal. Tegelijkertijd detecteert het systeem de aanwezigheid van de sluitarm in de gesloten positie en geeft deze status door als uitgangssignaal. Hierdoor kan de vergrendelingsstatus eenvoudig worden geïntegreerd in machinebesturingen, beveiligingssystemen of industriële automatiseringsprocessen.
Een belangrijk voordeel van de GN 120.4 is de flexibele montage. Het systeem is geschikt voor zowel links- als rechtsdraaiende sluitingen en vergroot de sluitafstand A met slechts 8 mm. Hierdoor kunnen bestaande installaties snel en kostenefficiënt worden uitgebreid zonder ingrijpende aanpassingen.
Daarnaast blijft het complete vergrendelingssysteem onzichtbaar aan de buitenzijde van de behuizing. Dit zorgt niet alleen voor een strakke uitstraling, maar beschermt het systeem ook tegen ongewenste manipulatie.
Meer informatie? Elesa-Ganter.nl